Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Stażyści z Kazachstanu

Z przyjemnością informujemy, że od stycznia bieżącego roku, w ramach programu stażowego “500 Młodych Naukowców Kazachstanu”, finansowanego przez fundację “Bolashak”, gościmy dwójkę doktorantów: pana Aidyna Orazova oraz panią Shynar Tustubayevę.

Głównym celem programu jest rozwijanie wsparcia dla młodych naukowców z Kazachstanu w zdobywaniu wiedzy oraz podnoszeniu umiejętności w zakresie prowadzenia badań naukowych.

Indywidualny plan badań doktorantów dotyczy endemicznych gatunków z rodzaju Prunus, występujących w górach Tarbagataj we wschodniej części Kazachstanu. Badania te są nakierowane na poznanie ich funkcji ekosystemalnej, różnorodności oraz czynników środowiskowych wpływających na zasięg tych gatunków. Korzystając z nowoczesnych metod badawczych, doktoranci mają za zadanie m.in. opracowanie innowacyjnych metod ochrony tego gatunku.

Doktoranci mają również unikalną możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w obszarze nauk przyrodniczych; będą m.in. uczestniczyć w warsztatach z udziałem pracowników Wydziału Biologii obejmujących różne dziedziny wiedzy, takie jak bioinformatyka, ewolucja, ekologia i geografia roślin, biochemia roślin oraz zaawansowane metody analityki chemicznej. Całość programu ma na celu przygotowanie młodych naukowców do wykonywania zaawansowanych badań, poprzez zdobycie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych umiejętności badawczych.

Podczas pobytu w Polsce stażyści będą pracować pod opieką prof. Małgorzaty Suskiej-Malawskiej (kierownik Laboratorium Biogeochemii, Ekologii i Ochrony Ekosystemów) oraz dr Moniki Mętrak (Laboratorium Biogeochemii, Ekologii i Ochrony Ekosystemów).

Naszym stażystom życzymy samych sukcesów na polu naukowym oraz niezapomnianego pobytu w Polsce!