Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Kąpiel z peelingiem w jeziorze – czemu nie! Mikroplastik już na Ciebie czeka…

W ramach realizacji projektu INTERREG Baltic Sea Region Lakes Connect,  w Liceum Chocimska w Warszawie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne.

Tematem zajęć było wprowadzenie do głównych problemów związanych z ochroną jezior, w tym zanieczyszczeń mikrocząstkami plastiku. Przedstawiono historię powstania tworzyw sztucznych, skalę ich produkcji od czasu wynalezienia, a także losy w środowisku. Przedstawiono także znaczenie projektu w kontekście międzynarodowej współpracy w ponadnarodowym problemie zanieczyszczenia środowiska wodnego mikroplastikiem.

Planowane są także kolejne działania edukacyjne.

CNBCh UW jest liderem projektu INTERREG Baltic Sea Region Lakes Connect, realizowanego przez Grupę Badawczą – Analityczne Centrum Eksperckie – kierowaną przez prof. dr hab. Ewę Bulską.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: Building networking hub for units interested in lakes protection in Baltic Sea tourist regions – Interreg Baltic Sea Region (interreg-baltic.eu)