Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka

Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka

O Grupie

Zespół stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Wykorzystując nowoczesne narzędzia analizy genetycznej poszukujemy w genomie człowieka błędów odpowiedzialnych za powstawanie chorób.

Zainteresowania badawcze:

  • Comprehensive genetic diagnostics of thrombotic microangiopathies a genetic test and clinical algorithm to predict risk of renal transplant failure.
  • Walidacja dostępnytch testow serologicznych i określenie poziomu przeciwciał IgG anty-SARS-CoV-2 w czasie 1,3,9 i 12 miesięcy od zachorowania na COVID-19.
  • Prace związane z opracowaniem, testowaniem i udoskanalaniem produktów i usług służących zwalczaniu pandemii COVID-19.

Unikalna aparatura badawcza:

  • Hiseq 4000, Ilumina
  • Biomek i5, i7, Beckman Coulter
  • MiniSeq, Ilumina

Usługi badawcze:

  • testy genetyczne
  • analizy całogenomowe metodą NGS

O KIEROWNIKU:

prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski

Lekarz chorób wewnętrznych, endokrynolog, onkogenetyk. Specjalizuje się w genetyce klinicznej. Jest gorącym orędownikiem szerokiego dostępu Polaków do badań genetycznych, umożliwiających wczesną diagnostykę nowotworów. Od lat prowadzi badania w zakresie dziedziczenia chorób i zastosowania technologii sekwencjonowania nowej generacji w medycynie. Przez 10 lat pracował w USA w jednym z najlepszych na świecie zespołów naukowych badających dziedziczenie nowotworów. W tym czasie odkrył gen odpowiedzialny za dziedziczenie raka tarczycy, a opublikowane wyniki badania uplasowały się w rankingu Faculty1000 Medicine wśród 4% najlepszych raportów naukowych. Wrócił do Polski, aby swoje doświadczenie wykorzystać dla popularyzacji badań genetycznych w zakresie dziedziczenia nowotworów w naszym kraju.