Badania
Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego
wpisuje się w program modernizacji i rozbudowy infrastruktury wydziałów nauk przyrodniczych na kampusie “Ochota”.
Centrum to ośrodek nowoczesnych technologii, w którym prowadzona jest działalność naukowo-badawcza w zakresie nowych technologii, strategicznych z punktu widzenia rozwoju kraju, między innymi: biotechnologii, nanotechnologii, technologii chemicznych, biochemicznych i energetycznych, monitoringu, ochrony i restytucji środowiska oraz nowoczesnych technologii informatycznych, farmaceutycznych i medycznych.
W CNBCh UW realizowane są zaawansowane badania o dużym znaczeniu naukowym, których wyniki są wykorzystywane w rozwoju nowych technologii w zakresie energetyki, analityki, farmaceutyków, medycyny, biotechnologii oraz ochrony środowiska i dziedzictwa cywilizacyjnego.
Programy badawcze są ukierunkowane na opracowywanie innowacyjnych rozwiązań o szerokim zastosowaniu praktycznym. Nowa infrastruktura badawcza w połączeniu z wysokiej klasy kadrą naukowców umożliwiają prowadzenie innowacyjnych badań na najwyższym światowym poziomie.
„Fundusze, które dostaliśmy na budowę tego kompleksu są z Innowacyjnej Gospodarki. A więc ta część badań, która będzie tu prowadzona, będzie najbardziej ze wszystkich programów zorientowana na współpracę z przemysłem, na współpracę z biznesem no i będzie musiała uczyć się tak zwanego transferu technologii do świata zewnętrznego.”
JM Rektor profesor Katarzyna Chałasińska-Macukow fragment wypowiedzi w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego gmachu CNBCh UW UW.
30 marca 2011 roku
Poznaj:
- naukowców, którzy prowadzą u nas badania;
- czym się zajmują Grupy Badawcze
- co osiągnęliśmy
- nasze projekty
- publikacje naszych naukowców