Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

81. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia – jak co roku – społeczność akademicka UW odda hołd Powstańcom Warszawskim. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 przy Bramie Głównej Uniwersytetu.

 

 

81 lat temu, w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego, VIII Zgrupowanie I Rejonu I Obwodu Armii Krajowej Warszawa-Śródmieście podjęło próbę odbicia kampusu UW z rąk okupacyjnych wojsk niemieckich. 5 sierpnia zgrupowanie zostało połączone z dwiema innymi jednostkami, tworząc Grupę Bojową „Krybar”.

Jak co roku, Uniwersytet Warszawski wraz ze Środowiskiem Grupy Bojowej „Krybar” Światowego Związku Żołnierzy AK organizuje na Kampusie Głównym uroczystość upamiętniającą Bohaterów z 1944 roku. W wydarzeniu udział wezmą Powstańcy, przedstawiciele społeczności Uniwersytetu i warszawiacy.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 pod tablicą upamiętniającą Powstańców przy Bramie Głównej na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu.