Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Uniwersytet Warszawski członkiem BioInMed

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Uniwersytet Warszawski dołączył do Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed, jako partner akademicki!

Członkostwo w Związku pozwoli na zacieśnienie współpracy z branżą biotechnologii medycznej m.in. w zakresie prowadzenia projektów. Współpraca z BioInMed wzmocni także pozycję Uniwersytetu oraz umożliwi nawiązanie nowych relacji, które mogą zaowocować przygotowaniem nowych projektów rozwijających biotechnologiczne kompetencje naukowców pracujących na UW. Przedstawicielami UW w strukturach Związku zostali: Konrad Zawadzki – Zastępca Dyrektora CNBCh UW oraz dr. hab. inż. Przemysław Dubel – Dyrektor UOTT UW

Związek powstał po to, aby we współpracy ze wszystkimi interesariuszami i administracją publiczną budować ekosystem, który pozwoli uczynić z biotechnologii medycznej wizytówkę polskiej innowacji, a przyszłościowo również być może siłę napędową gospodarki. Podstawowym celem Związku jest ochrona praw i reprezentowanie interesów firm członkowskich w Polsce i za granicą oraz zwiększanie innowacyjności polskiej gospodarki, poprzez promocję inwestycji w biotechnologię medyczną, popularyzowanie rozwiązań systemowych wspierających rozwój branży.

“Współpraca pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a sektorem biotechnologicznym, reprezentowanym przez Związek firm BioInMed, to prawdziwe partnerstwo, w którym zyskują obie strony! Nasi utalentowani naukowcy mają okazję do rozwiązywania interesujących i praktycznych problemów badawczych o charakterze interdyscyplinarnym. To wyzwanie rozwija ich umiejętności i inspiruje do kreatywnego podejścia w poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań. Z drugiej strony, biznes biotechnologiczny, będący przede wszystkim biznesem naukowym, korzysta z najnowszych odkryć generowanych przez naszych naukowców. To umożliwia im wykorzystanie tych odkryć w praktyce biznesowej, otwierając drogę do innowacji i tworzenia rozwiązań, które mają realny wpływ na społeczeństwo i zdrowie. Ta dynamiczna wymiana wiedzy i doświadczeń przyczynia się do rozwoju sektora biotechnologicznego, zwiększa konkurencyjność polskich uczelni i przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej. Jest to prawdziwe win/win dla wszystkich zainteresowanych rozwojem nauki i biznesu biotechnologicznego.”
podkreśla Konrad Zawadzki – Zastępca dyrektora CNBCh UW.

Źróło: https://bioinmed.pl/