Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zespół projektu PATHFOOD na ISSS International Symposium on Separation Sciences

Dr Magdalena Michalska-Kacymirow oraz dr Eliza Kurek uczestniczyły w 28. Międzynarodowym Sympozjum Naukowym poświęconym technikom separacyjnym, które miało miejsce w Mesynie, Włochy, w dniach 22-25 września 2024.

28. Międzynarodowe Sympozjum Naukowe poświęcone technikom separacyjnym

Tematyka sympozjum

Sympozjum koncentrowało się na nowoczesnych metodach oddzielania różnych substancji, istotnych w analizach chemicznych, farmaceutycznych i środowiskowych. Magdalena i Eliza zaprezentowały wyniki swoich badań dotyczących przetwarzania selenu przez rośliny, co jest kluczowym elementem projektu PATHFOOD.

 

Eliza Kurek oraz Magdalena Michalska-Kacymirow prezentują badania nad przetwarzaniem selenu przez rośliny

 

Współpraca

Warto podkreślić, że partner projektu Danilo Corradini z Consiglio Nazionale delle Ricerche, był współorganizatorem tego prestiżowego wydarzenia, co podkreśla znaczenie współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań naukowych.

 

(od lewej) Eliza Kurek, Danilo Corradini, Magdalena Michalska-Kacymirow

 

Znaczenie naszych badań

Selen jest niezbędny dla zdrowia ludzi, lecz jego nadmiar może być szkodliwy. Badania prowadzone przez zespół PATHFOOD mają na celu poprawę bezpieczeństwa żywności oraz zwiększenie jej wartości odżywczej. Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń związanych z naszymi badaniami!

 

Więcej informacji o konferencji: https://www.sepscisoc.com/isss-2024

 

Projekt PATHFOOD Zrównoważony łańcuch produkcji żywności funkcjonalnej wzbogaconej w selen, jest  finansowany w ramach programu Horyzont Europa.

 

 

 

Zdjęcia: Magdalena Michalska-Kacymirow, Eliza Kurek