Międzynarodowa współpraca naukowa: Prof. Fabio Duarte z wizytą w CNBCh

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (CNBCh UW) gości przez tydzień prof. Fabio Andreia Duarte z Brazylii. W ramach wizyty profesor zapoznaje się z  infrastrukturą badawczą CNBCh UW, w tym z pracą Analitycznego Centrum Eksperckiego (ACE) oraz Interdyscyplinarnego Laboratorium Badań Archeometrycznych, a także odwiedził Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. Duarte to uznany brazylijski naukowiec specjalizujący się w chemii analitycznej. Od 2009 roku pracuje na Federalnym Uniwersytecie Santa Maria (UFSM), gdzie obecnie pełni funkcję profesora i jest odpowiedzialny za koordynowanie studiów podyplomowych z chemii. Wcześniej pracował na Federalnym Uniwersytecie Rio Grande, gdzie pełnił różne funkcje administracyjne. Jego badania skupiają się na przygotowaniu i analizie próbek stałych z wykorzystaniem technik chromatograficznych i spektrometrycznych.

Prof. Duarte jest autorem ponad 130 artykułów naukowych, 10 rozdziałów książek oraz 5 patentów. Kierował wieloma projektami badawczymi finansowanymi przez brazylijskie instytucje rządowe.

Wizyta profesora to świetna okazja do wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy naszą jednostką a Federalnym Uniwersytetem Santa Maria w Brazylii.