Od 27 lutego do 1 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej będzie można obejrzeć niecodzienne gatunki i okazy storczyków. Wystawa „Orchidea 2020” jest współorganizowana przez Ogród Botaniczny UW.

Storczyki doniczkowe i ogrodowe, orchidee hodowane w Polsce, odległym Ekwadorze i innych rejonach świata – okazy tych kolorowych kwiatów będzie można nie tylko podziwiać, ale i kupić. Wystawie będzie towarzyszyć kiermasz storczyków i akcesoriów do ich pielęgnacji i uprawy. Znawcy orchidei poprowadzą pokazy i warsztaty oraz wygłoszą prelekcje dotyczące uprawy tych kwiatów.

Wystawę otworzy „Wieczór Orchidei”, który odbędzie się 27 lutego o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali atrakcje nie tylko estetyczne w postaci kolorowych kwiatów, ale też artystyczne i kulinarne.

Wystawę współorganizuje Ogród Botaniczny UW. Joanna Bogdanowicz jest kuratorką kolekcji roślin tropikalnych w Ogrodzie Botanicznym i dba o merytoryczny kształt „Orchidei 2020”. Piotr Dobrzyński w Ogrodzie zajmuje się storczykami, a podczas nadchodzącego wydarzenia poprowadzi warsztaty przesadzania storczyków i opowie o ich uprawie i pielęgnacji.

 Z wyjątkiem „Wieczoru Orchidei”, wystawa będzie czynna w godzinach 10.00-18.00.

 

 

środa, Luty 5, 2020 - 15:33