W dniu 4 października 2017 roku w CNBCh UW przebywał z wizytą prof. dr Francisco Trigo Tavera, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu w Meksyku (UNAM) założonego w 1551 r. UNAM jest największą i najważniejszą uczelnią Meksyku i jedną z najlepszych w Ameryce Łacińskiej. Obecnie na UNAM studiuje 355 tys. studentów, a pracuje ponad 40 tys. pracowników naukowych i dydaktycznych. Uczelnia oferuje 120 kierunków studiów magisterskich, 41 programów studiów podyplomowych i 40 programów specjalizacyjnych. UNAM jest uczelnią publiczną, a jej budżet w znacznym stopniu przeznaczony jest na badania. Prowadzi ścisłą współpracę naukową i dydaktyczną z najlepszymi uczelniami na świecie. Prof. dr Trigo w CNBCh UW spotkał się z przedstawicielami wydziałów i jednostek Uniwersytetu Warszawskiego, które są zainteresowane podjęciem współpracy z badaczami meksykańskimi, a w trakcie rozmów zidentyfikowano wiele obszarów potencjalnej współpracy, również w zakresie nauk biologicznych, chemicznych i fizycznych. Profesor Francisco Trigo Tavera miał również okazję zwiedzić wybrane laboratoria badawcze CNBCh UW. Ze szczególnym zainteresowaniem obejrzał Zielnik mieszczący się w budynku CNBCh UW, którym opiekuje się dr Maja Graniszewska z Wydziału Biologii.

Na zdjęciu, od lewej: dr Julio Torres, dr Joanna Gocłowska – Bolek, prof. dr. Francisco Trigo Tavera, prof. Ewa Bulska, p. Konrad Zawadzki

środa, Październik 4, 2017 - 15:27