Miło nam poinformować Państwa, że w ramach projektu Visiting Professor Programme, w dniach 4 – 9 marca 2019 r., gościć będziemy prof. Bena Luisi z Uniwersytetu w Cambridge (Wydział Biochemii).

Działalność badawcza: profesor biologii strukturalnej, zajmuje się regulacją metabolizmu RNA i transporterami błonowymi w bakteriach. Wybrany na członka EMBO i Faculty of 1000, wielokrotny laureat grantów Wellcome Trust oraz kierownik ERC Advanced Grant. Ustanowił nowoczesną platformę do kriomikroskopii i kriotomografii elektronowej na wydziale biochemii Uniwersytetu w Cambridge.

Był doktorantem Maxa Perutza – laureata Nagrody Nobla z dziedziny chemii w 1962 r. – w którego laboratorium w LMB MRC, w Cambridge, wraz z Kiyoshi Nagai pracował nad strukturą hemoglobiny. Badał również oddziaływania białko – DNA pod kierunkiem Paula Siglera w Uniwersytecie w Yale.

Działalność w CNBCh UW: profesor, jako konsultant projektów „Proteolysis-targeting strategies in bacterial systems for functional studies of proteins and improvement of antibiotics” oraz “Core facility for crystallographic and biophysical research  to support the development of medicinal products”, dołączy do Grupy Biologii Strukturalnej kierowanej przez dr Marię Górną i do Laboratorium Badań Strukturalnych i Biochemicznych (LBSBio), kierowanego przez profesora Krzysztofa Woźniaka.

wtorek, Luty 5, 2019 - 8:59