Kalendarium

XVII Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza, II Sympozjum Polsko-Niemieckie, „Rola magnezu i innych biopierwiastków w różnych dziedzinach życia i nauki”

Konferencja ma już blisko 30-letnią tradycję. W tym roku jest ona współorganizowana przez Polskie Towarzystwo Magnezologiczne, CNBCh UW oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem tegorocznej konferencji jest rola magnezu i innych biopierwiastków w różnych dziedzinach: medycynie, weterynarii, farmakologii, nauce o żywności, ekologii, rolnictwie, innych naukach o życiu i środowisku.

Nieprzypadkowo konferencja odbędzie się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, miejscu, gdzie interdyscyplinarne badania i nowe technologie spotykają się z biznesem. Celem konferencji jest bowiem umożliwienie spotkania osobom zainteresowanym rolą biopierwiastków w różnych dziedzinach życia, naukowcom prowadzącym badania o tej tematyce przy użyciu różnych metod, przedstawicielom biznesu związanego z biopierwiastkami. Dzięki temu konferencja ma charakter interdyscyplinarny i jest doskonałą okazją do nawiązania współpracy.

Więcej informacji na temat konferencji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej: www.ptmag.pl/XVII-conference.

Czerwiec 2018
PWŚCPSN