Kalendarium

Szkolenie kadry dla gospodarki – jakość elementem innowacyjności – Spójność pomiarowa w badaniach chemicznych, 10-12.12.2018 r.

Cel szkolenia: Celem szkolenia jest zdobycie i/lub ugruntowanie wiedzy na temat spójności pomiarowej oraz jej praktycznego wykorzystania w laboratorium badawczym. Szkolenie będzie obejmować zajęcia praktyczne w laboratorium oraz warsztaty dyskusyjne.

W trakcie szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę na temat wymagań systemowych w odniesieniu do zapewnienia spójności pomiarowej oraz zdobędą umiejętności w zakresie praktycznych działań związanych z zapewnieniem spójności pomiarów chemicznych, szczególnie w sytuacjach braku certyfikowanych materiałów odniesienia, o właściwościach zgodnych z badanymi w laboratorium obiektach.

Do kogo jest adresowane szkolenie: Szkolenie jest przeznaczone dla personelu technicznego chemicznych laboratoriów badawczych, zajmującego się walidacją procedur badawczych, zainteresowanych szczególnie praktycznymi aspektami zapewniania spójności pomiarowej.

Forma szkolenia: Wykłady, dyskusja, ćwiczenia, warsztaty, zajęcia laboratoryjne.

Wykładowcy: Pracownicy Polskiego Centrum Akredytacji i Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej:

PWŚCPSN
« Paź   Gru »