W siódmej edycji konkursu ETIUDA oraz trzecich odsłonach konkursów SONATINA i UWERTURA oceniono 592 wnioski o finansowanie badań naukowych. Eksperci z Narodowego Centrum Nauki przyznali środki na realizację 214 projektów, w tym 32 z Uniwersytetu Warszawskiego. Łącznie otrzymają one prawie 54,5 mln złotych.

ETIUDA jest przeznaczona dla osób, które przygotowują rozprawy doktorskie. Oprócz comiesięcznego wsparcia w wysokości 4,5 tys. złotych każdy z laureatów odbędzie też staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym. W siódmej edycji konkursu nagrodzono 27 doktorantów z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy otrzymają prawie 3,2 mln zł dofinansowania. Najwyższe dotyczą projektów pt. „Czas psychologiczny a funkcjonowanie poznawcze” pod kierownictwem Joanny Dagmary Witowskiej z Wydziału Psychologii oraz ”Zastosowania rentgenowskiej analizy strukturalnej i metod krystalografii kwantowej w badaniach kryształów związków o potencjale farmaceutycznym” pod kierownictwem Moniki Anny Wanat. Pani Monika pracuje w grupie badawczej Laboratorium Badań Strukturalnych i Biochemicznych, kierowanej przez prof. dr hab. Krzysztofa Woźniaka. a także jest doktorantką w projekcie Core Facility for Crystallography and Biophysics.

Gratulujemy!

Pełne listy rankingowe znajdują się na stronie NCN.

piątek, Sierpień 2, 2019 - 10:11